Kreslení v parku

Pojďte s námi ven a užijte si kreslení v parku. Stačí si vzít skicák, tužku, uhel, nebo třeba fixy a začít. Povíme si, jak nakreslit třeba stromy, květiny, keře, přírodu kolem nás. Kreslení venku Vás nabije energií, odpočinete si a přitom a naučíte se jak na perspektivu a stínování.

Kreslení je koncipováno tak, abyste se naučili základy kresby a skicování a zároveň strávili příjemný čas plný zábavy při zachycování atmosféry do Vašeho skicáku. Dozvíte se nejen jaké pomůcky používat na kresbu, ale také co kdy a kde kreslit. V průběhu budou postupně vysvětleny základní pojmy jako je stínování, vizování, perspektiva, negativní prostor. Ať jste úplní začátečníci, nebo již kreslit umíte, připojte se k nám! Pokud nemáte vlastní skicák, na místě budou zdarma k dispozici klasické bílé papíry formátu A4. 

TERMÍNY

 • Cena: 300 Kč
 • V kolik: 18:00 - 20:00
 • 1 sklenička vína ze Sklepu Grébovka v ceně
 • Cena: 250 Kč
 • V kolik: 17:00 - 19:00
 • vstupné není zahrnuto v ceně
 • dospělí: 100 Kč, senioři: 50 Kč, studenti: 45 Kč
 • Cena: 750 Kč
 • Kdy: (11:00 - 16:00)
 • společný piknikový oběd
 • Cena: 550 Kč
 • Kdy: sobota (15:00 - 18:00)
 • vhodné i pro děti

Pojďte se s námi pustit do malování!

Praktické informace

Co potřebuji s sebou?

Cokoli, s čím rádi malujete!

 • tužkypřírodní uhelplastická gumafixative, suchý pastel
 • skicák A5 nebo A4, malířské plátnostětcenádoba na vodu
 • akrylovéakvarelové  či olejové barvy

Botanická zahrada Praha

Trojská botanická zahrada je takový kousek ráje ve velkoměstě. Je to místo odpočinku a relaxace, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Meditační Japonská zahrada nás na jaře okouzlí květy rododendronů, pivoněk či něžných sakur, v horkém létě zde najdete stín a na podzim pošmourné počasí rozzáří pestrobarevné listy japonských javorů. Pivoňková louka, Severoamerická prérie, Ornamentální zahrada či Mediterán jsou jen zlomkem toho, kam se můžete v každém ročním období vypravit, obdivovat poklady rostlinné říše a zkusit je zachytit barvami na kousek papíru. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Trojská botanická zahrada má ideální polohu na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze. Každoročně zde ručně sklízí hrozny, které šetrně zpracovávají v místním sklepě. Vína si můžete vychutnat na terase vinotéky s jedinečným výhledem na panorama Prahy.

Vstupné: dospělí – 100 Kč, senioři – 50 Kč, studenti – 45 Kč

Naučte se malovat - Kreslení v Divoké Šárce

Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka je jednou z nejkrásnějších pražských přírodních scenérií a zároveň významným archeologickým nalezištěm. Rozkládá se podél Šáreckého potoka na skalnatých srázech, náhorních plošinách a v hlubokých údolích mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem. Většinu plochy Divoké Šárky tvoří step, která plynule přechází do rozsáhlého smíšeného lesa.

Romantické skalnaté údolí spojované s legendou o Šárce a Ctiradovi, která se údajně ve zdejších lesích odehrála, působí jako oáza v ruchu velkoměsta a každého nového návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií.

Naučte se malovat - Kreslení v Grébovce

Havlíčkovy sady na Vinohradech aneb park Grébovka

Park Grébovka je inspirovaný italskou renesancí a vybízí tak přímo k malování. Kromě unikátních výhledů na Prahu nabízí i nádherný výhled na celý park z horní terasy nad umělou jeskyní. V parku můžeme kreslit jak krásnou fontánu s vodní kaskádou, jezírko, pavilony, Gröbeho vilu, sochy, tak i již zmíněnou okouzlující umělou jeskyni (grottu). Atmosféru pravé vinice uprostřed Prahy si vychutnáme ve Sklepě Grébovka, který se ukrývá ve vinici na historické viniční trati. Zde si naše venkovní lekce kreslení zpříjemníme popíjením dobrého vína. Jedna sklenička vína je v ceně.

Park také nabízí posezení v půvabné vinárně Viniční altán uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka. Každoročně se tu koná také oblíbené vinobraní. V parku roste přes 120 druhů listnatých i jehličnatých dřevin, takže i v parných dnech zde panuje stín. Park se nachází v Praze 2 na Vinohradech, nedaleko Vršovic a Nuslí.

Riegrovy sady

Zachyťte s námi dech beroucí výhled z Riegrových sadů. Obzoru dominuje neopakovatelný výhled na Pražský hrad, stafáž mu tvoří celá Malá Strana a pod ní v hloubce plyne Vltava. Zvláště západ slunce je v Riegrových sadech uchvacující. Lze tu najít ještě několik dalších zajímavých průhledů skrz stromy na Staré Město, Malou Stranu a Petřín. Zejména směrem k Italské ulici se nabízejí unikátní pohledy, které se v Praze vidí jen málokdy. Pokud hledáte místo, kde byste se mohli konečně na chvíli zastavit, odpočinout si a nabrat nové síly, jsou Riegrovy sady tou pravou volbou. Na kreslení v parku si vezměte skicák nebo plátno a pojďte se s námi unášet krásnými výhledy. Po malování vám bude odměnou nejen pohled na západ slunce.

Riegrovy sady jsou přístupné ze všech stran. Od metra je to nejkratší z Náměstí Jiřího z Poděbrad nebo od Muzea. Parku vévodí pomník Františka Ladislava Rieger od Josefa Václava Myslbeka.

Naučte se malovat - Kreslení na Letné

Letenské sady

Věděli jste, že název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch? Park na Letné je největší pražská nezastavěná zelená plocha, kde lze trávit volný čas třeba i malováním. Letenské sady poskytují kouzelný výhled na řeku Vltavu i na město. Díky přemostění Chotkovy ulice lávkou umožňují snadný přístup do Chotkových sadů a dále na Pražský hrad.

Rozlehlý park s travnatými plochami, vzrostlými stromy, pestrou směsicí dřevin osázenými stráněmi a s dlouhou platanovou alejí jsou pro každého malíře nesmírnou inspirací. Jedinečné výhledy na Prahu, zejména od Hanavského pavilonu – unikátní litinové stavby s restaurací nás přímo okouzlí. V sadech najdeme hlavně topoly, vrby, slivoně a smrky, pozoruhodné jsou pak zejména mohutné exempláře platanů.

Naučte se malovat - Kreslení ve Stromovce

Královská obora Stromovka

Velká zelená oáza uprostřed města se vzrostlými stromy, vodními a travnatými plochami je ideální pro kreslení rybníčků a dalších krásných výhledů. Je to místo pro relaxaci bez ohledu na věk. Stromovka vznikla již v polovině 13. století jako lovecká obora. Nyní je jedním z nejvýznamnějších přírodně krajinářských parků, s množstvím exotických dřevin. Pro park je typická soustava rybníčků, dodnes napájených Rudolfovou štolou. Celý areál, jakýsi Central park Prahy, je protkán mnoha hřišti a sítí cest a stezek, které slouží k rekreačnímu využití. Je to překrásné místo nejen k procházkám. Z terasy Místodržitelského letohrádku je krásná vyhlídka na panorama severních částí Prahy.

V horní části Stromovky se nachází dětské hřiště Kaštánek, jehož součástí jsou i železobetonové prolézačky od akademického sochaře Olbrama Zoubka, dále se zde nachází prolézačka “Družice” od Zdeňka Němečka, plovoucí prám na rybníčku od sochaře Michala Sedláka a dvojici nápaditých keramických prolézaček manželů Alexandry a Jiřího Koláčkových.

Naučte se malovat - Kreslení v ZOO

Zoologická zahrada

Kouzelná Pražská zoologická zahrada se nachází v krásném, kopcovitém, členitém terénu Trojské kotliny. Pokud si chcete vyzkoušet kreslit zvířata, tohle je to správné místo. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic a v současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci. Jaké zvíře si nakreslíte? Baví vás lachtani, opice, nebo sloni? Nebo si chcete vyzkoušet celé Africké panorama? Nic není nemožné.  Procházka se skicákem v ruce se Vám zalíbí jako nám.

Zpět