Olejomalba

Kurz olejomalby je určen jak úplným začátečníkům, tak pokročilým malířům. Seznámíte se s tím, jak připravit a vybrat správné plátno, jak se plátno napíná na blind rám a jak začít s malováním. Naučíte se pracovat s olejovými barvami a seznámíme vás s různými ředidly a médii, které se k olejomalbě používají. Vyzkoušíme si klasickou stavbu obrazu, tedy techniku starých mistrů, ale i malbu alla prima. Zjistíte, jakými způsoby se dá kresba přenést na pláto, jak vybrat správnou předlohu či motiv k malbě a jak míchat barvy. Oblíbené jsou u studentů nejen krajinomalby nebo kopie oblíbených děl. Náměty k malbě mohou být i vlastní fotografie, či živá zátiší. U pokročilých studentů rozvíjíme vlastní tvorbu a styl a zpracováváme různá témata.

Náplň kurzu výuky uzpůsobujeme přáním a cílům jednotlivých studentů, naším mottem je individuální přístup ke každému našemu žákovi.

Jak to funguje?

Kolik to stojí?

Rezervujte si místo na celý rok

Výtvarné pomůcky: na první lekci se ohledně pomůcek poradíte s lektorem. Pokud již nějaké pomůcky máte doma, vezměte si je s sebou a konzultujte s lektorem.Výtvarné pomůcky nejsou zahrnuty v ceně kurzu.

Proč s námi?

Co se v kurzu naučíte?

Jak to funguje?

Kolik to stojí?

Rezervujte si místo na celý rok

Výtvarné pomůcky: na první lekci se ohledně pomůcek poradíte s lektorem. Pokud již nějaké pomůcky máte doma, vezměte si je s sebou a konzultujte s lektorem.Výtvarné pomůcky nejsou zahrnuty v ceně kurzu.

Proč s námi?

Co se v kurzu naučíte?

ROZVRH od září 2024
Olejomalba

Přijímáme přihlášky na celý rok!

Pojďte se s námi pustit do malování!

Něco navíc?

Naučte se malovat - Zkušební lekce

Zkušební lekce

Nevíte, zda je pro Vás kreslení to pravé? Pojďte si ho s námi nezávazně vyzkoušet. Zkušební lekce probíhají přímo v semestrálních kurzech.

Naučte se malovat - Portrét a figurální kresba

Kurz portrétu a figury

Jak nakreslit portrét a figuru je ta nejtěžší disciplína! Kreslíme podle živých modelek a modelů. Semestrální kurz je vhodný od 15 let.

Kurz dějin umění

Dějiny umění

Cyklus 15 přednášek jdoucích chronologicky dějinami umění. Kurz je vhodný pro všechny se zájmem o dějiny umění.

Naučte se malovat - Letní kurzy

Letní kurzy

Trávit léto v České republice může být zábava! Vyberte si techniku a pojďte s námi malovat. Letní kurzy mají 8 lekcí, můžete se ale přihlásit jen na některé termíny. Vhodné pro dospělé, seniory a mládež od 12 let.

Naučte se malovat - Workshopy - Jednodenní výtvarné kurzy

Workshopy

S kreslením teprve začínáte a zatím nevíte, která technika by Vás bavila nejvíce? Vyzkoušejte naše jednodenní kurzy a zjistěte, co je pro Vás to pravé. Najdete u nás kurzy vhodné k relaxaci, i výukové kurzy zaměřené na specifická témata.

Naučte se malovat - Víkendové malování

Víkendové malování

Ať už se s námi vydáte do krkonošských kopců, zůstanete v ateliéru v Praze, či nás vezmete na své oblíbené místo, víme, že si Víkendové malování skvěle užijete.

Naučte se malovat - Malování v Krkonoších

Malování v Krkonoších

Pojďte s námi čtyři dny aktivě odpočívat. Přes den se budeme věnovat malování v přírodě, večery pak můžeme strávit povídáním u krbu či grilu.

Kreslení v pražských uličkách - Naučte se malovat

Kreslení v pražských uličkách

Pojďte s námi kreslit do malebných pražských uliček. Jak nakreslit ulici, panorama Prahy, budovu či kostel? Vše se dozvíte na naší venkovní lekci kreslení.

Kreslení v Riegrových sadech - Naučte se malovat

Kreslení v parku

Pojďte s námi ven a užijte si kreslení v parku. Stačí si vzít skicák, tužku, uhel, nebo třeba fixy a začít. Povíme si, jak nakreslit třeba stromy, květiny, keře, přírodu kolem nás.

Výtvarný výlet Chlum

Výtvarný výlet

Česká republika nabízí spoustu možností k objevování krásných zákoutí nejen v přírodě, ale i historických centrech měst a vesniček. Vydejte se s námi za malířským dobrodružstvím.