Kniha: Vidím to, ale neumím to namalovat
Kniha Vidím to, ale neumím to namalovat vznikla na základě podnětů studentů kurzů kresby a malby vedených malířem Aldinem Popajou. Od základů kresby uhlem nás přes perspektivní zákonitosti vede až k malbě krajiny a portrétu. Vysvětluje základní problémy, upozorňuje na chyby, kterých bychom se při kresbě mohli dopustit, i inspiruje prostřednictvím vybraných citátů známých malířů.
Pojďte se s námi naučit kreslit a malovat.
VIDÍM TO, ALE NEUMÍM TO NAMALOVAT
Než se pustíme do kresby, je potřeba si uvědomit,
že nejdůležitější je umět se správně dívat. Když se naučíme vidět barvy a tvary, zvládli jsme ten nejtěžší úkol a kreslení pak bude výrazně snažší.
Kniha Vidím to, ale neumím to namalovat je určena pro všechny, kteří se chtějí seznámit se základními kresebnými a malířskými metodami. Vznikla na základě přednášek pro veřejnost vedených akademickým malířem Aldinem Popajou.
Najdete v ní nejen postupy a tipy, které korespondují s jeho výukou, ale také zajímavá zamyšlení nad malířskými problémy.
- Autor: Aldin Popaja
- Počet stran: 120
- Rok vydání: 2021
- Cena knihy: 380 Kč
CO VŠE V KNIZE NAJDETE?
OBSAH:
1. díl KRESBA
- Praktické rady
- Kresba zátiší přírodním uhlem
- Kresba drapérie
- Lineární perspektiva
- Kresba interiéru s jednoúběžníkovou perspektivou
- Kresba sádrové hlavy
- Kresba portrétu podle živého modelu
2. díl MALBA
- Míchání barev
- Klasická stavba obrazu
- Malba zátiší alla prima
- Malba sádrové hlavy komplementárními barvami
- Krajina
- Krajinomalba podle předlohy
- Portrét podle fotografie
- TEORIE BARVY (200 Kč)
- KRAJINA (200 Kč)
Ukázky z knihy Vidím to, ale neumím to namalovat
Kniha je k osobnímu vyzvednutí v ateliéru Naučte se malovat v Přibyslavské 7, Praha 3 – Žižkov, nebo vám ji můžeme poslat poštou nebo přes Zásilkovnu.
Cena poštovného je 150 Kč.
Aldin Popaja
Aldin Popaja se narodil v roce 1971 v Jajci, v tehdejší Jugoslávii. Považuje se za českého malíře bosenského původu. Jeho témata jsou bosenská, ale většinou výtvarného vzdělání a přemýšlení o umění získal v Čechách.
Studoval malbu na Akademii výtvarných umění v Sarajevu (1990–1995). Studia dokončil v České republice na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (1995–2000) v ateliéru malby profesora Pavla Nešlehy. Poté zde působil jako odborný asistent v ateliéru malby, zprvu u Pavla Nešlehy, následně u Stanislava Diviše. Jako pedagog učil na stážích ve Španělsku, Francii, Skotsku i ve Slovinsku. Kromě toho, že vyučoval na středních a vyšších uměleckých školách, se již dlouhodobě věnuje výuce amatérských malířů formou kurzů pro veřejnost.
Stejně intenzivně jako pedagogické činnosti se věnuje i své vlastní tvorbě. V současné době se zabývá především tématem symbolů z bosenských nekropolí, tzv. stéčků. Toto téma zpracovává od roku 2010. Jedná se o stylizovanou malbu, která obsahuje reálné prvky a především symboly nacházející se na kamenných středověkých náhrobcích charakteristických pro oblast Bosny a Hercegoviny.
Aldin Popaja od roku 1991 vystavoval na více než̌ sedmdesáti výstavách v Bosně a Hercegovině, České republice, Švédsku a Španělsku a je zastoupen v řadě veřejných i soukromých sbírek v Čechách i zahraničí.
Které kurzy u nás Aldin Popaja vede?
Jak míchat barvy
Ze sedmi barev namícháme celou paletu. Barevná magie, kterou zvládne úplně každý! Naučte se namíchat jakoukoli barvu. Míchání barev je základ všeho.
Kurz kresby a malby
V našem kurzu nabere vaše tvorba nový směr! Malujeme v malých skupinkách. S pokročilími studenty se věnujeme zpracováním různých témat.
Jak kreslit a malovat
Přednášky Aldina Popaji pokládají nepostradatelný teoretický základ pro pochopení postupů kresby a malby, upozorňují na časté chyby, kterých se začínající malíři dopouštějí.
Malování v Krkonoších
Čtyřdenní letní malování v plenéru, grilování a povídání o umění uprostřed kopců s nádherným výhledem. Domů si odvezete nejen krásnou krajinomalbu na plátně.
Víkendové malování
Utečte s námi mezi barvy a najděte si malířskou techniku, která vás chytne za srdce. Víkendové malování v Krkonoších v plenéru, nebo v Praze v ateliéru vás nadchne.