Talentovky nanečisto

Pojďte si s námi vyzkoušet, co vše vás může potkat u talentových zkoušek na střední a vysoké umělecké školy. U pravých talentovek vás pak už nezaskočí ani časový limit ani zadání. Vyzkoušíme si čtyři cvičení, která se u přijímacích zkoušek mohou objevit – jaká přesně to budou vám dopředu nepovíme, abychom zachovali moment překvapení stejně jako u pravých talentovek.

Vyzkoušíte si, jak se vám pracuje s výtvarnými pomůckami, které si plánujete vzít k talentovkám, načerpáte rady a tipy jak od našich lektorů, tak od vašich budoucích spolužáků. Naučíte se odprezentovat vaše portfolio před skupinou cizích lidí a budete mít možnost portfolio zkonzultovat a dotáhnout případné nedostatky. Pojďte se připravit na důležitý životní krok s námi.

Jak to funguje?

Proč s námi?

ROZVRH – TALENTOVKY NANEČISTO

Sobota + neděle 16.–17. 12. 2023 (10:00–17:00)

Pojďte se s námi pustit do přípravy na budoucí povolání!

Přijímáme i platby poukázkami Sodexo Flexi Pass, Bonus Pass, Fokus Pass a Dárkový Pass a platby kartou Sodexo Flexi Pass CARD.

Praktické informace

Proč si vyzkoušet talentovky nanečisto?

Doporučené výtvarné pomůcky

Výtvarné pomůcky nejsou zahrnuty v ceně.

Vezměte si s sebou pomůcky, které si plánujete vzít k talentovým zkouškám. Zjistíte, zda se Vám s nimi dobře pracuje a zda jsou to ty pravé, nebo zda by bylo vhodné pořídit třeba jinou značku.

Doporučujeme především:

  • tužka 2B, 4B, 8B, přírodní uhel
  • plastická guma, ořezávátko
  • fixativ
  • žlutá lepicí páska
  • akrylové nebo temperové barvy
  • štětce
  • paleta, hadřík na otírání štětců, nádoba na vodu

Jak to bude probíhat?

Sobota

Neděle

Co si přinést s sebou?

Něco navíc?

Pečlivá příprava na talentovky na SŠ i VŠ trvá obvykle 1–4 semestry a projdete si během ní jak základy kresby a malby, tak techničtější záležitosti jako je perspektiva, stínování, či kresba geometrického zátiší. Součástí přípravy je také pečlivá skladba portfolia dle Vámi vybrané školy, obhájení vlastního výtvarného názoru a úvod do abstraktní malby. Připravujeme na střední umělecké školy a AVU, FAVU, UMPRUM…

Kurz je vhodný jako příprava na studium uměleckých oborů. Je koncipován chronologicky, od starověku po současnost, s podrobnějším důrazem na specifická období. Pozornost je věnována všem druhům umělecké činnosti, od architektury přes sochařství, malířství, kresbu, grafiku a umělecké řemeslo, až po design a fotografii. Výklad kurzu je doprovázen bohatým obrazovým materiálem a interaktivními prvky.
Součástí kurzu jsou tipy na návštěvy pražských městských čtvrtí, památek, galerií i muzeí s ohledem na probíraná témata, včetně tipů na publikace, filmy a videa.

Zpět