Lektoři

Se kterými lektory se můžete potkat v našem ateliéru? Lektoři ateliéru Naučte se malovat jsou akademičtí malíři či výtvarní pedagogové, kteří se vyznačují empatickým a aktivním přístupem k výuce i studentům. Vždy vám budou naslouchat, budou se zajímat o vaše cíle a přání v oblasti kreslení a malování, budou vám průvodci i souputníky světem barev. Své lekce a kurzy vždy připravují s důrazem na individuální přístup a jsou otevření i vašim návrhům a přáním.

Přemýšlíte, který z lektorů by Vám nejvíce vyhovoval? Napište nám na email info@nauctesemalovat.cz nebo zavolejte na telefonní číslo +420 777 255 101, rádi Vám poradíme.

Aldin Popaja Jak kreslit a malovat

MgA. Aldin Popaja

Aldin je původem z Bosny a Hercegoviny. Studovat malbu začal na akademii v Sarajevu, studia dokončil na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru malby profesora Pavla Nešlehy. Poté zde působil i jako pedagog. Učil i na vysokých uměleckých školách ve Španělsku, Francii, Skotsku, či ve Slovinsku. Ve své vlastní tvorbě se v současné době věnuje především tématu symbolů z bosenských nekropolí, tzv. stéčků. V našem ateliéru vyučuje především kresbu a malbu pro dospělé a seniory.

Ukázky prací Aldina Popaji

Naučte se malovat Marek Kolář

MgA. Marek Kolář

Narodil se 1982 v Praze, kde žije a tvoří. Multimediální výtvarník se speciálním zaměřením na klasickou malbu. Jeho nejnovější malířská tvorba spojuje moderní témata a tradiční přístup k malbě. Prošel ateliérem klasických malířských technik Prof. Zdeňka Berana. Úspěšně diplomoval v roce 2014 u Prof. Martina Mainera. Do jeho repertoáru dále patří kresba a různé multimediální kombinace, animace, digitální obraz či Virtuální realita.

Ukázky prací Marka Koláře

Malíř Tomáš Kurečka

MgA. Tomáš Kurečka

Tomáš Kurečka vystudoval Akademii vytvarných umění v Praze. Ve své volné tvorbě kombinuje nejrůznější média od klasického obrazu po objektovou tvorbu. Důležitý smysl vidí v tvůrčích činnostech, jenž rozvíjejí fantazii, protože věří, že nám každému poskytují největší pocit svobody. Tomáš vede kurzy připravující studenty na talentové zkoušky a lekce kresby a malby pro dospělé i seniory.

Ukázky prací Tomáše Kurečky

Adam Panáček

MgA. Adam Panáček

Adam se narodil v roce 1993 v Praze. Vystudoval Akademii výtvarných umění, obor Grafika/kresba. Zabývá se volnou grafikou a kresbou v převážně klasických hlubotiskových technikách, jako je čárový lept, suchá jehla, apod. Zúčastnil se několika ročníků prestižní soutěže Grafika roku, kde v roce 2018 převzal Hlavní cenu za grafický list Výlov.

Ukázky prací Adama Panáčka

Naucte se malovat Veronika Olejárová

Veronika Olejárová

Veronika dokončuje svá studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze na katedře volného umění. Od kresby, kterou si zdokonalila na střední škole v oboru ilustrace a vědecké kresba, tak postoupila směrem k multimediální tvorbě, konceptu a instalaci. Spoluzaložila ateliéry s názvem Inkubátor Krenovka na Žižkově a produkčně je obstarává. Působila jako vedoucí kurzů kresby v několika institucích. Veronika vede kurzy kresby a malby pro děti a přípravu na umělecké školy.

Ukázky prací Veroniky Olejárové

Tom Johnson

Tom Johnson, narozený v Ipswichi ve Velké Británii. Vystudoval malbu na Edinburgh College of Art. Vedl různé alternativní kurzy, včetně modelování raket, architektury odpadu a divadelních pobytů. Nyní tvoří a žije v Čechách. V našem ateliéru vede kurzy pro děti, kterým pomáhá rozvíjet techniku kresby a malby a zároveň si klade za cíl podporovat jejich kreativitu.

Ukázky prací Toma Johnsona

Anastasia Miasnikova

Anastasia Miasnikova je běloruská malířka žijící v Praze již 8 let. Věnuje se hlavně olejomalbě, taky mixed media objektům a vyšívaní. Vytváří animovaná videa, má v portfoliu přes patnáct oficiálních hudebních klipů. V současné době již má za sebou personální výstavy v Praze, Minsku a Moskvě, pobyt v art rezidenci „Nikel: polární den“, kam jela malovat portréty obyvatelů. Je taktéž součástí ateliérového uskupení Krenovka Inkubátor.

Ukázky prací Anastasie Miasnikové

Veronika Soukupová

Veronika v současnosti studuje na Filmové akademii Miroslava Ondříčka obor animace a vizuální efekty. Ve své volné tvorbě se věnuje širšímu spektru médií. Od kresby, která je základním pilířem její tvorby, přes malbu, jež studovala na střední škole, po práci s videem a animací. Je taktéž součástí ateliérového uskupení Krenovka Inkubátor, kde v současnosti tvoří.

Ukázky prací Veroniky Soukupové

Vojta Dubcová

Vojta je vizuální umělkyně, studentka AVU, lektorka na uměleckých festivalech. V našem ateliéru vede kurzy pro děti. V pedagogice věří v podporu autonomie, respektující komunikace a rozvíjení kompetencí potřebných pro aktivní občanský, profesní i osobní život. Ve vlastní tvorbě se zajímá o propojení akčního umění a nových médií. Tvorba je pro ni způsob uměleckého aktivismu, příležitost klást (si) otázky, chuť aktivizovat sebe i své okolí.

Ukázky prací Vojty Dubcové

Viktória Olléová

Viktorie je původně ze Slovenska, ale momentálně žije v Praze, kde také studuje na Karlově univerzitě. Její oblastí jsou právě humanitní studia se zaměřením na urbanismus, který ráda propojuje s uměním. Umění se také věnovala už od mala, absolvovala soukromou uměleckou školu a pořád jí to baví. Ráda zkouší různé techniky malby a grafiky, protože kreativitě se meze nekladou. V našem ateliéru se zaměřuje hlavně na kresbu a malbu pro děti.

Ukázky prací Viktórie Olléové

Jakub Choc

Jakuba Choce můžete vídat na našich teoretických kurzech. Je historikem a teoretickem architektury a absolventem oboru Dějiny unění na FF UK. Mezi hlavní předměty jeho zájmu patří česká barokní architektura, dějiny urbanismu a současná architektura a její vztah k městu a památkové péči. V rámci svého teoretického bádání věří hlavně v metodologii srovnávání a komparace, zakládá si tak silně na co nejširší znalosti uměleckých děl a jejich zařazení. Vlastní uměleckou tvorbu neprovozuje, jelikož "je na to levej", ale pravidelně se těší pohledy na tvorbu jiných. Mezi jeho oblíbené malby patří Sleeping Girl od Roye Lichtensteina nebo van Goghova Hvězdná noc. Jeho nejoblíbenějším uměleckým dílem je pak Berniniho sousoší Apollón a Dafné.

Oblíbená díla Jakuba Choce