Lektoři
Se kterými lektory se můžete potkat v našem ateliéru? Lektoři ateliéru Naučte se malovat jsou akademičtí malíři či výtvarní pedagogové, kteří se vyznačují empatickým a aktivním přístupem k výuce i studentům. Vždy vám budou naslouchat, budou se zajímat o vaše cíle a přání v oblasti kreslení a malování, budou vám průvodci i souputníky světem barev. Své lekce a kurzy vždy připravují s důrazem na individuální přístup a jsou otevření i vašim návrhům a přáním.
Přemýšlíte, který z lektorů by Vám nejvíce vyhovoval? Napište nám na email info@nauctesemalovat.cz nebo zavolejte na telefonní číslo +420 777 255 101, rádi Vám poradíme.
MgA. Aldin Popaja
Aldin je původem z Bosny a Hercegoviny. Studovat malbu začal na akademii v Sarajevu, studia dokončil na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru malby profesora Pavla Nešlehy. Poté zde působil i jako pedagog. Učil i na vysokých uměleckých školách ve Španělsku, Francii, Skotsku, či ve Slovinsku. Ve své vlastní tvorbě se v současné době věnuje především tématu symbolů z bosenských nekropolí, tzv. stéčků. V našem ateliéru vyučuje především kresbu a malbu pro dospělé a seniory.
MgA. Marek Kolář
Narodil se 1982 v Praze, kde žije a tvoří. Multimediální výtvarník se speciálním zaměřením na klasickou malbu. Jeho nejnovější malířská tvorba spojuje moderní témata a tradiční přístup k malbě. Prošel ateliérem klasických malířských technik Prof. Zdeňka Berana. Úspěšně diplomoval v roce 2014 u Prof. Martina Mainera. Do jeho repertoáru dále patří kresba a různé multimediální kombinace, animace, digitální obraz či Virtuální realita.
MgA. Tomáš Kurečka
Tomáš Kurečka vystudoval Akademii vytvarných umění v Praze. Ve své volné tvorbě kombinuje nejrůznější média od klasického obrazu po objektovou tvorbu. Důležitý smysl vidí v tvůrčích činnostech, jenž rozvíjejí fantazii, protože věří, že nám každému poskytují největší pocit svobody. Tomáš vede kurzy připravující studenty na talentové zkoušky a lekce kresby a malby pro dospělé i seniory.
Ukázky prací Tomáše Kurečky
MgA. Miriama Kardošová
Miriama Kardošová (1988, Ilava) je slovenská umelkyně působící v Praze. Její interdisciplinární praxe slučuje odlišné přístupy, média a aktivity ve formě instalací, performančních aktů uměleckých spoluprací a edukativní činnosti. Její prvotní tvorbu reprezentovaly expresivní figurální olejomalby. V autoportrétech a mystických velkoformátových olejomalbách autorka zobrazovala fiktivní krajiny a společnosti reagující na patriarchální nastavení společnosti. Nejprve svůj zájem směřovala na performance a site-specific instalace. Mezi lety 2018 a 2020 se její zájem v rámci performancí začal soustředit na kolaborativní projekty propojené s undergroundovou klubovou scénou (vystupovala na turné audiovizuálních projektů For You Katrina anebo BORA). V roce 2019 Miriama Kardošová se slovenským umělcem Janom Durinom spoluzaložili uměleckou platformu a performance kolektív Romeo & Hellion. Miriama se také kontinuálně věnuje vzdělávací činnosti a medziodborové spolupráci. Poslední rok navázala spolupráci se slovenským Národným Osvetovým Centrom. Pod záštitou NOC vedla několik workshopů pro dospělé neprofesionální umělkyně a umělce.
Veronika Soukupová
Veronika v současnosti studuje na Filmové akademii Miroslava Ondříčka obor animace a vizuální efekty. Ve své volné tvorbě se věnuje širšímu spektru médií. Od kresby, která je základním pilířem její tvorby, přes malbu, jež studovala na střední škole, po práci s videem a animací. Je taktéž součástí ateliérového uskupení Krenovka Inkubátor, kde v současnosti tvoří.
MgA. Kristina Hrevušová
Nar. v roce 1998. Je absolventkou Vysoké školy uměleckoprumyslové v Praze a momentálně pokračuje ve studiu na Akademii výtvarného umění obor socha. Na střední škole vystudovala propagační výtvarníctví, kde prošla širokým spektrem různých techník. Ve svojí tvorbě se věnuje kresbě, malbě, soše, instalacím a performativnímu umění. Má zkušenosti s lektorováním dětí i dospelých. Považuje za důležité rozvíjení technologických znalostí a také klade důraz na rozvíjení vlastního kresebného a uměleckého vyjádření. Pacuje s tématy osobní mytologie, inspiruje se životem nelidských organizmů, hmyzem, nevědomou myslí, řečí snů či anatomií.
MgA. Adam Panáček
Adam se narodil v roce 1993 v Praze. Vystudoval Akademii výtvarných umění, obor Grafika/kresba. Zabývá se volnou grafikou a kresbou v převážně klasických hlubotiskových technikách, jako je čárový lept, suchá jehla, apod. Zúčastnil se několika ročníků prestižní soutěže Grafika roku, kde v roce 2018 převzal Hlavní cenu za grafický list Výlov.
Eliška Wernerová
Jsem freelance ilustrátorka z Prahy a již odmala mne inspirovala východoasijská populární kultura. Specializuji se především na kresbu roztomilých postav z různých japonských animovaných seriálů a herních titulů. Moje hlavní činnost zahrnuje prodej autorských ilustrací a designových produktů na českých ale i zahraničních popkulturních festivalech. Vystavovala jsem i na největších evropských akcích - německém Dokomi a francouzském Japan Expu. Zároveň se věnuji i lekcím kresby mangy a workshopům, s jejichž výukou mám již několikaletou zkušenost.
Jakub Choc
Jakuba Choce můžete vídat na našich teoretických kurzech. Je historikem a teoretickem architektury a absolventem oboru Dějiny unění na FF UK. Mezi hlavní předměty jeho zájmu patří česká barokní architektura, dějiny urbanismu a současná architektura a její vztah k městu a památkové péči. V rámci svého teoretického bádání věří hlavně v metodologii srovnávání a komparace, zakládá si tak silně na co nejširší znalosti uměleckých děl a jejich zařazení. Vlastní uměleckou tvorbu neprovozuje, jelikož "je na to levej", ale pravidelně se těší pohledy na tvorbu jiných. Mezi jeho oblíbené malby patří Sleeping Girl od Roye Lichtensteina nebo van Goghova Hvězdná noc. Jeho nejoblíbenějším uměleckým dílem je pak Berniniho sousoší Apollón a Dafné.