O nás

Výtvarný ateliér Naučte se malovat je tu pro všechny, které kdy přitahoval magický svět barev, ale nenašli odvahu či čas do něj vstoupit a věnovat se mu naplno. Naším posláním je přinášet radost z kreslení a malování jak dětem, tak i dospělým. Věříme, že tvůrčí činnost nemá žádné věkové hranice a malovat, kreslit, tvořit a hrát si může opravdu každý v každém věku. Výtvarné lekce připravujeme vždy na míru dle Vašich přání a cílů a spolu s Vámi se těšíme z dosažených výsledků. Naučte se malovat s námi.

Začít není nikdy pozdě

Věříme, že změna lektora vám může otevřít úplně nové dveře poznání, a taky, že začít není nikdy pozdě!

Tvoříme v malých skupinkách

Zaměřujeme se na výuku v malých skupinkách, abychom zaručili, že se v našich kurzech budete cítit vítáni a dostane se vám dostatečné pozornosti.

V ateliéru, doma i ve firmě

Snažíme přinášet nové podněty a rozvíjet vás ve vaší tvorbě. A je jedno, jestli právě tvoříte u nás v ateliéru v Praze na Žižkově, nebo u vás doma, či ve firmě.

Děti, dospělí i senioři

Naše kurzy jsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé i seniory. Přizpůsobujeme se tempu, zkušenostem i vašim přáním.

Začátečníci i zkušení

Své si u nás najdou jak úplní začátečníci, tak také zkušení malíři.

Pro znalosti i zábavu

Programy lekcí tvoříme tak, abychom uspokojili ty, kteří prahnou po vědomostech, a zároveň neodradili ty, kteří mají kreslení jako relaxaci.

Proč právě k nám?

Zakládáme si na individuální výuce, proto naše semestrální kurzy i jednodenní workshopy vyučujeme v malých skupinkách (maximálně 7 studentů).

Ateliér se nachází nedaleko tramvajové zastávky Viktoria Žižkov, jenom 5 minut od Hlavního nádraží. Svou polohou v boční ulici uniká ruchu Seifertovy ulice, ale zároveň poskytuje skvělou dopravní dostupnost jak městskou hromadnou dopravou, tak autem. Dojet sem můžete pohodlně tramvajemi 5, 9, 15 a 26 nebo autobusem 101, případně vyběhnout kopeček od autobusové zastávky U Památníku (autobusy 133, 175 a 207). Skvělá poloha mezi Riegrovými sady a Vítkovem nám v létě dává nepřeberné množství výhledů a témat kresby. Tak se neváhejte připojit!

Rádi Vám po absolvování semestrálního kurzu vystavíme potvrzení nebo certifikát.

Kdo za tím stojí?

Monika Sekavová

Žije a pracuje v Praze. Vystudovala Střední pedagogickou školu a od té doby se věnuje vzdělávání dětí předškolního a mladšího školního věku. Zkušenosti čerpala i z dvouletého pobytu v USA, kde se spojilo nejen vzdělávání a cestování, ale také focení míst, která ji něčím zaujala. V roce 2014 se vrátila zpět do Čech a začala se intenzivně věnovat kresbě a malbě, především pod vedením akademického malíře Aldina Popaji. Od stejného roku začala pracovat ve výtvarném ateliéru, kde nabrala zkušenosti s jeho vedením a organizací kurzů kresby a malby pro veřejnost. Pro tento obor se nadchla natolik, že v roce 2019 založila výtvarný ateliér Naučte se malovat. V roce 2021 společně s Aldinem Popajou napsala a vydala učebnici kresby a malby s názvem "Vidím to, ale neumím to namalovat". Když se zrovna nevěnuje ateliéru, maluje, nebo objevuje zákoutí nějaké vzdálené země.