Rozvrh workshopů a vícedenních kurzů

Jednodenní a vícedenní kurzy se konají jak v ateliéru na Žižkově, tak na různých místech v Praze i mimo Prahu, přesnou adresu najdete vždy v popisku jednotlivého kurzu.

Pro přihlášení nám můžete zavolat na +420 777 255 101, napsat email na info@nauctesemalovat.cz nebo využít přihláškový formulář pod kontakty.
Těšíme se na vás!

Pro dospělé

Naučte se malovat - Zkušební lekce

Každé PONDĚLÍ – ČTVRTEK – Zkušební lekce kurzu kresby a malby (dle rozvrhu)

Nechcete zbytečně utratit peníze za celý kurz dříve, než zjistíte, zda se vám u nás líbí? Přijďte na Zkušební lekci kurzu kresby a malby! Vyzkoušíte si výuku a po lekci se v klidu doma rozhodnete, zda budete navštěvovat celý kurz. Zkušební lekci je možné absolvovat i v již rozběhlém kurzu.

Naučte se malovat - Aldin Popaja

18. 1. 2022 – Jak kreslit a malovat – Klasická stavba obrazu – přednáška (19:00–20:00), 260 Kč

Klasická stavba obrazu není jen záležitostí renesančních malířů. Zdánlivě složitý postup naopak malbu obrazu usnadňuje, tím, že si každý úkol rozdělíme na postupné kroky. V přednášce si vysvětlíme důležitost lineární kresby, rozdíl mezi imprimiturou a podmalbou a jak pracovat s lokálními barvami.

Naučte se malovat - Kresba uhlem

22. 1. 2022 – Kresba uhlem (13:30–17:30), 990 Kč

Jak zvládnout základy kresby? Jak správně změřit proporce objektu, nakreslit světlo a stíny a vystihnout objem a materiál? To vše a mnohem více se dozvíte na kurzu Kresby uhlem.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

25. 1. 2022 – Přednáška – Současné umění – "Proč dát současnému umění šanci?" (19:00–20:30), od 350 Kč

Častokrát během návštěvy výstavy současného umění pociťujeme rozporuplné pocity a zcela netušíme, jak se k takovým dílům vztáhnout. V přednášce se podíváme na možné způsoby, jak současné umění vnímat tak, abychom z galerie neodcházeli s pocitem, že jsme byli oklamáni.

Naučte se malovat - Jak míchat barvy

29. 1. 2022 – Jak míchat barvy (10:00–16:00), 990 Kč

Kurz jak míchat barvy je velice praktický a zábavný pro všechny, kdo si alespoň jednou položil otázku: "Jak mám namíchat tuto barvu?" Přijďte se naučit míchat barvy a dovědět se nové věci o barvě.

Naučte se malovat - Jak kreslit pastelem

6. 2. 2022 – Jak kreslit pastelem (14:00–18:00), 990 Kč

Kresba pastelem je velice působivá technika, kterou zvládnou i úplní začátečníci. Pastel se dá snadno rozmazávat a také míchat, čímž vznikají krásné přechody barev. Ať už máte rádi abstraktní či realistické obrazy, pastel je přesně to pravé.

Naučte se malovat - Jak nakreslit portrét

13. 2. 2022 – Jak nakreslit portrét (10:00–16:00 s pauzou na oběd), 1200 Kč

Rádi byste se naučili kreslit portrét? V tom případě je tento kurz pro Vás. V kurzu bude přítomna modelka, ale můžete kreslit i autoportrét podle zrcadla, nebo si s sebou přivést vlastního “modela” – kamarádku, partnera nebo třeba maminku. Kreslení někoho blízkého vás bude více bavit a z výsledného obrazu budete mít větší radost.

Naučte se malovat - Aldin Popaja

15. 2. 2022 – Jak kreslit a malovat – Krajina – přednáška (19:00–20:00), 260 Kč

V malbě se můžeme potkat s různými provedeními krajiny od realistických, hyperrealistických, přes výrazné stylizace až po téměř abstraktní pojetí krajiny. V přednášce probereme klasický přístup, tedy to, co v krajině vytváří prostor: lineární a atmosférickou perspektivu. Podrobně si vysvětlíme důležitost výběru motivu a malířské vnímání krajiny.

Naučte se malovat - Víkendové malování

18.–20. 2. 2022 – Víkendové malování ve Svojku v Podkrkonoší – Zimní krajina, od 4 250 Kč

Pojďte s námi odložit starosti a na celý víkend se ponořit do malování. Během dvou dnů si vyzkoušíte namalovat zimní krajinu a také nás čeká zajímavá přednáška. Zároveň myslíme na přátelskou atmosféru a odpočinek. Pojďte se s námi bavit a hrát si s barvami.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

22. 2. 2022 – Přednáška – Současné umění – "Na koho dějiny umění zapomínají?" (19:00–20:30), od 350 Kč

Dokážete vyjmenovat alespoň 5 umělkyň? A co umělce mimo západní svět? Tušíte, co je to „queer umění“? Přednáška nabídne trochu netradiční a kritický pohled na dějiny umění se zaměřením na opomíjené umělkyně a umělce, jejichž díla si zcela jistě zaslouží naši pozornost.

Naučte se malovat - Jak namalovat krajinu

5. 3. 2022 – Jak namalovat krajinu (10:00–17:00), 1750 Kč

Jak namalovat louku, pole, nebo pohled do krajiny? Pojďte se s námi naučit o atmosferické perspektivě, kompozici i míchání olejových barev.

Naučte se malovat - Aldin Popaja

15. 3. 2022 – Jak kreslit a malovat – Myšlenky moderních malířů – přednáška (19:00–20:00), 260 Kč

Předlohou pro tuto přednášku se stala kniha Miroslava Lamače Myšlenky moderních malířů: Od Cézanna po Dalího. Podíváme se na díla vybraných umělců a povíme si, které z jejich myšlenek můžeme využít při naší vlastní tvorbě.

Naučte se malovat - Víkendové malování

19. – 20. 3. 2022 - Víkendové malování v ateliéru v Praze – Podle předlohy, od 2 950 Kč

Pojďte s námi odložit starosti a na celý víkend se ponořit do malování. Během dvou dnů si vyzkoušíte čtyři nejoblíbenější techniky a také nás čeká zajímavá přednáška. Zároveň myslíme na přátelskou atmosféru a odpočinek. Pojďte se s námi bavit a hrát si s barvami.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

22. 3. 2022 – Přednáška – Současné umění – "Když plátno nestačí (Nové umělecké formy)" (19:00–20:30), od 350 Kč

Jelikož se svět neustále vyvíjí, musí se vyvíjet i umění, proto umělecké formy, které považujeme za tradiční, již současnému umělci nemusí stačit. Přednáška přiblíží nástup nových uměleckých forem během 20. a 21. století a ukáže, jak se vztahují k tradičně pojímanému umění.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

19. 4. 2022 – Přednáška - Současné umění - "O spojení umění a přírody (Land Art)" (19:00–20:30), od 350 Kč

Je možné docílit přírodního umění? Je etické zasahovat do krajiny za účelem vytvoření uměleckého díla? Jak lze přistupovat k umění, které se ze své podstaty neustále proměňuje? Na tyto a podobné otázky se pokusíme najít odpověď v přednášce, která se zaměří na Land Art.

Kreslení v ZOO - Naučte se malovat

14. 5. 2022 – Kreslení v Zoologické zahradě (10:00–15:00), 750 Kč

Pojďte s námi kreslit do Zoo. Jaké zvíře si nakreslíte? Baví vás lachtani, opice, nebo sloni? Nebo si chcete vyzkoušet celé Africké panorama? Nic není nemožné. Procházka se skicákem v ruce se vám určitě zalíbí tak jako nám.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

17. 5. 2022 – Přednáška – Současné umění – "Proč potřebujeme sociálně angažované umění" (19:00–20:30), od 350 Kč

Může být umění politického rázu? Jak je možné využívat umění k otevření společenského dialogu? Jak se mísí etický apel uměleckého díla s estetickým prožitkem? Přednáška objasní, jakými způsoby hraje umění důležitou společenskou roli, a to jak z historického hlediska, tak z toho dnešního.

Naučte se malovat - Víkendové malování

20.–22. 5. 2022 – Víkendové malovkoání ve Svojku v Podkrnoší – Jarní krajina, od 4 250 Kč

Pojďte s námi odložit starosti a na celý víkend se ponořit do malování. Během dvou dnů si vyzkoušíte namalovat jarní krajinu a také nás čeká zajímavá přednáška. Zároveň myslíme na přátelskou atmosféru a odpočinek. Pojďte se s námi bavit a hrát si s barvami.

Přednášky Současné umění - Naučte se malovat

14. 6. 2022 – Přednáška – Současné umění – "Umění za rohem aneb České současné umění" (19:00–20:30), od 350 Kč

Vypravíme se spolu na pomyslný exkurz do českých luhů a hájů a galerií, kde nahlédneme do historie vzniku českého současného umění a poté si na konkrétních příkladech ukážeme, jak čeští současní umělci zapadají do kontextu světového uměleckého dění. Chybět nebudou ani tipy, jak se českému současnému umění přiblížit.

Naučte se malovat - Malování v Krkonoších

13.–16. 8. a 17–20. 8. 2022 – Malování v Krkonoších, od 2 900 Kč

Pojďte se s námi vydat malovat do krásné krkonošské přírody! Přes den se věnujeme kresbě a malbě, večery věnujeme povídání u grilu a vína. Čtyřdenní malování je vhodné pro začátečníky i pokročilé malíře.

Naučte se malovat - Tvoření z kůže

Individuální termín – Originální doplňky z kůže, 690 Kč

Pojďte si s námi vyrobit originální doplňky z kůže. Tvoříme brože, pásky, náhrdelníky i dózy či obrázky. Kůže je přírodní materiál, se kterým se díky její poddajnosti krásně pracuje.

Naučte se malovat - Tvoření ze sisalu

Individuální termín – Drhání – Macramé / Sisálová taška, 890 Kč

V kurzu si vyzkoušíme udrhat krásnou sisálovou tašku, která je nejen praktická, ale také ekologická. Přijďte si užít radost při tvoření vlastnoručního výrobku, kterým můžete potěšit nejen sebe, ale i své blízké.

Naučte se malovat - Tvoření z krajky

Individuální termín – Mandala z krajky, 590 Kč

Pomocí mandaly můžeme vyjádřit to, co je jinak pomocí slov těžko sdělitelné, a navíc se u její výroby krásně odpočívá a relaxuje. V našem kurzu si představíme techniku výroby mandaly pomocí krajky.

Naučte se malovat - Tvoření vánočních přáníček

Individuální termín – Vánoční přáníčka a jmenovky, 590 Kč

Pojďte se s námi ponořit do tvoření a vychutnejte si předvánoční čas. Tvořit budeme jak vánoční přáníčka, tak i originální jmenovky, které pak využijete při balení dárků. Do obálky s přáníčkem pak můžete vložit třeba dárkový poukaz nebo ručně psaný vzkaz.

Naučte se malovat - Adventní věnec

Individuální termín – Adventní věnec, 650 Kč

Adventní věnec je tradičním symbolem adventu. Zkoušeli jste si ho ale vyrobit sami? V našem kurzu to jistě hravě zvládnete. Jak bude Váš věnec vypadat záleží jen na Vaší fantazii.

Naučte se malovat - Tvoření z korálků

Individuální termín – Šperk z korálků, 590 Kč

Pojďte si společně s námi vytvořit originální barevný šperk z korálků. Ve kurzu se zaměříme na výrobu doplňků jako jsou náušnice, náhrdelníky a náramky.

Naučte se malovat - Aldin Popaja

Připravujeme – Jak kreslit a malovat – Teorie barvy – přednáška (19:00–20:30), 390 Kč

Barva je pro malíře základní vyjadřovací prostředek. Ať už malujeme podle přírody, nebo barvu používáme jako symbol, musíme se naučit, jak s ní zacházet, a jak pokaždé namíchat potřebný odstín. V přednášce si povíme, jak člověk ve skutečnosti barvu vnímá, vysvětlíme si rozdíl mezi aditivním a subtraktivním mícháním barev a naučíme se jejich charakteristiky.

Naučte se malovat - Aldin Popaja

Připravujeme – Jak kreslit a malovat – Portrét – přednáška (19:00–20:00), 260 Kč

V různých učebnicích najdeme mnoho rad, jak vypadají proporce obličeje, problém ale je, že žádný obličej není úplně stejný. V přednášce si projdeme rozdíly mezi kresbou portrétu podle živého modelu a podle fotografie. Povíme si základní princip stínování portrétu a vysvětlíme si, proč je pleťová barva jeden z největších podvodů průmyslu výroby barev.

Kreslení v Botanické zahradě - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v Botanické zahradě (17:00–19:00), 350 Kč

Pojďte s námi objevit krásy trojské botanické zahrady. Je to místo odpočinku a relaxace, zábavy a potěšení všech smyslů uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze.

Naučte se malovat - Výtvarný výlet

Připravujeme – Výtvarný výlet do Chlumu u Srbska (10:00–15:00), 750 Kč

Kopec Chlum (348 m.n.m) nabízí dechberoucí výhledy jak na lom Na Chlumu, tak na řeku Berounku. Výlet je vhodný pro všechny, kteří mají rádi monumentální krajiny a relax v přírodě.

Kreslení v pražských uličkách - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v pražských uličkách (13:00–17:00), 990 Kč

Milujete procházky v ulicích staré Prahy? Pojďte s námi objevit jejich kouzlo zase z jiné perspektivy! Stačí si vzít skicák a uhel a ostatní už nechte na nás. Ukážeme si tipy a triky, jak správně nakreslit budovy, ulici či panorama Prahy.

Kreslení se sklenkou vína - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v Grébovce (18:00–20:00), 350 Kč

Park Grébovka je inspirovaný italskou renesancí a vybízí tak přímo k malování. Kromě unikátních výhledů na Prahu nabízí i nádherný výhled na celý park z horní terasy nad umělou jeskyní. V parku můžeme kreslit jak krásnou fontánu s vodní kaskádou, jezírko, pavilony, Gröbeho vilu, sochy, i okouzlující umělou jeskyni.

Naučte se malovat - Výtvarný výlet

Připravujeme – Výtvarný výlet do Kutné Hory (10:00–15:00), 750 Kč

Pojeďte s námi na výlet do Kutné Hory. Toto historické město nám nabízí nejen krásný pohled na gotický Chrám svaté Barbory, ale také různé uličky a zákoutí, či historické a architektonické pamětihodnosti. Pokud máte rádi architekturu a památky, vezměte si skicák či plátno a pojďte s námi objevovat místní krásy.

Připravujeme – Kreslení ve Stromovce (17:30–19:30), 350 Kč

Stromovka vznikla již v polovině 13. století jako lovecká obora. Nyní je jedním z nejvýznamnějších pražských přírodně krajinářských parků s množstvím exotických dřevin. Vzrostlé stromy, vodní a travnaté plochy jsou ideální pro kreslení rybníčků a výhledů. Celý areál, jakýsi Central park Prahy, je protkán mnoha hřišti a sítí cest a stezek, které utváří ideální malířská zátiší.

Kreslení v Riegrových sadech - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v Riegrových sadech (15:00–17:00), 350 Kč

Zachyťte s námi dech beroucí výhled z Riegrových sadů. Obzoru dominuje neopakovatelný výhled na Pražský hrad, stafáž mu tvoří celá Malá Strana a pod ní v hloubce plyne Vltava. Zvláště západ slunce je v Riegrových sadech uchvacující. Lze tu najít ještě několik dalších zajímavých průhledů skrz stromy na Staré Město, Malou Stranu a Petřín.

Kreslení v Letenských sadech - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v Letenských sadech (17:00–19:00), 350 Kč

Park na Letné je největší pražskou nezastavěnou zelenou plochou, která poskytuje kouzelný výhled na řeku Vltavu i na celé město. Rozlehlý park s travnatými plochami, vzrostlými stromy, pestrou směsicí dřevin osázenými stráněmi a s dlouhou platanovou alejí je inspirací pro každého malíře. Jedinečné výhledy na Prahu, zejména od Hanavského pavilonu vás přímo okouzlí.

Naučte se malovat - Skicování

Připravujeme – Skicování v ateliéru každé druhé úterý (17:30–19:30), 350 Kč

Chcete se odreagovat a strávit příjemný večer skicováním v ateliéru? Přijďte si uvařit čaj či kávu a odbourat stres po dlouhém dni v práci. U nás v ateliéru se budete cítit jako doma. Těšit se na Vás bude naše usměvavá lektorka Bára.

Kreslení v Divoké Šárce - Naučte se malovat

Připravujeme – Kreslení v Divoké Šárce (14:00–17:00), 550 Kč

Divoká Šárka je jednou z nejkrásnějších pražských přírodních scenérií a zároveň významným archeologickým nalezištěm. Rozkládá se podél Šáreckého potoka na skalnatých srázech, náhorních plošinách a v hlubokých údolích mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem. Pojďte s námi ven a užijte si kreslení v parku.

Pro děti

Naučte se malovat - Kresba malba pro děti

Každé ÚTERÝ a ČTVRTEK – Zkušební lekce kresby a malby ZDARMA

Už máte zarezervovaný kroužek pro svého malého Picassa? Všechny princezny i uličníky zveme na zkušební lekci zdarma. Přijďte si lekci vyzkoušet a poznat našeho lektora Tomáše.

Naučte se malovat - Malování vodovkami

23. 1. 2022 – Malování vodovkami (14:00–16:30), 500 Kč

Že je malování vodovkami tak trochu věda, ví určitě každý, kdo tuto techniku někdy zkusil. Zaměříme se na základy práce s barvičkami, ukážeme si triky, jak zamaskovat nechtěné cákance, a povíme si i rozdíl mezi malováním vodovkami a akvarelovými barvami. Malujeme podle zátiší i fantazie.

Naučte se malovat - Malování na vodní hladině - Ebru

27. 2. 2022 – Ebru – Malování na vodní hladině (14:00–16:30), 500 Kč

Kapáním barev na speciální roztok vzniknou nádherné tvary, které můžeme upravit pomocí špejle nebo hřebenu. Na hladinu pak položíme papír a vytvoříme originální přáníčko nebo desky na sešit. Tvořit se dá na papír, ale také na textil, hedvábí i dřevo. Můžeme tak získat originální šátek nebo dokonce vlastní potisk na tenisky. V ateliéru budeme mít k dispozici papíry velikosti A4 a A3, další materiály je možné zařídit na přání.

Naučte se malovat - Malování na trička

20. 3. 2022 – Malování na trička (14:00–16:30), 500 Kč

Na každého malíře bude v ateliéru čekat bílé bavlněné tričko, které bude moci malovat dle své fantazie. Používáme zažehlovací barvy značky Pebeo, které na látce krásně drží a mají širokou barevnou škálu. Připraveny budeme mít také předlohy a šablony.

Naučte se malovat - Malování na plátno

24. 4. 2022 – Malování na plátno (14:00–16:30), 500 Kč

Na každého bude čekat plátno cca 30×30 cm, které si bude moci pomalovat dle svého přání. S dětmi se nejprve vrhneme na rozkreslení tématu na papír, povíme si základní informace o barvách a jak s nimi pracovat a poté už budeme tvořit přímo na plátno.

Kreslení v ZOO - Naučte se malovat

14. 5. 2022 – Kreslení v Zoologické zahradě (10:00–15:00), 750 Kč

Pojďte s námi kreslit do Zoo. Jaké zvíře si nakreslíte? Baví vás lachtani, opice, nebo sloni? Nebo si chcete vyzkoušet celé Africké panorama? Nic není nemožné. Procházka se skicákem v ruce se vám určitě zalíbí tak jako nám.

Naučte se malovat - Malování na hrnečky

29. 5. 2022 – Malování na hrnečky (14:00–16:30), 500 Kč

Každé z dětí dostane hrníček, který si bude moci pomalovat dle vlastní fantazie. Motiv si nejprve rozvrhneme na papír a poté budeme tvořit přímo na hrníčky pomocí barev na porcelán. Po domluvě je možné zařídit i talířky či jiný porcelán.

Naučte se malovat - Malování na sklo

26. 6. 2022 – Malování na sklo (14:00–16:30), 500 Kč

Namalujeme si vlastní motiv nebo si vybereme některou z předloh, které máme v ateliéru. Malujeme slupovacími barvami, každý účastník si odnesete domů několik obrázků na průhledné fólii, s kterými si pak může ozdobit okno, zrcadlo nebo skleničku.

Naučte se malovat - Příměstský tábor

Léto 2022 – Příměstský tábor pro děti a mládež (Po–Pá 9:00–16:00), 4750 Kč

Jak zabavit děti o prázdninách? Náš výtvarný příměstský tábor je ta pravá volba pro všechny, kteří rádi kreslí, malují a tvoří! Program připravujeme pečlivě tak, aby se děti bavily a zároveň si odnesly cenné zkušenosti, které využijí při dalším malování.

Co nabízíme dále?

Naučte se malovat - Semestrální výtvarné kurzy

Semestrální kurzy

Rádi byste se kresbě či malbě věnovali dlouhodobě? Zapište se do našich podzimních, zimních či jarních kurzů a pojďte s námi objevit radost z vlastnoručně namalovaných obrazů. Lekce jsou vyučovány v malých skupinkách s cílem věnovat se každému studentovi individuálně.

Individuální lekce - Naučte se malovat

Individuální lekce

Rádi byste navštěvovali výtvarné kurzy, ale nehodí se Vám časy, které ateliéry nabízejí? Preferujete individuální přístup a odborné vedení? Domluvte si individuální lekce s námi u Vás doma nebo v ateliéru akademických malířů.

Zpět