Kurz dějin umění

Kurz je vhodný jako příprava na test všeobecného kulturního přehledu u talentových přijímaček na střední a vysoké umělecké školy a jako příprava na studium uměleckých oborů. Je koncipován chronologicky, od starověku po současnost, s podrobnějším důrazem na specifická období. Pozornost je věnována všem druhům umělecké činnosti, od architektury přes sochařství, malířství, kresbu, grafiku a umělecké řemeslo, až po design a fotografii. Výklad kurzu je doprovázen bohatým obrazovým materiálem.

Kurz je vhodný pro všechny, kdo se o dějiny umění zajímá.

Jak to funguje?

Kolik to stojí?

Proč s námi?

ROZVRH
Dějiny umění - od září 2024

Čeká nás 15 přednášek:

1. Úvod do dějin umění
2. Ikonografie
3. Názvosloví
4. Antika řecká
5. Antika římská
6. Raně středověké umění a Románský sloh
7. Gotika
8. Renesance a Manýrismus
9. Baroko a Rokoko
10. Klasicismus a architektura 19.stol.
11. Návštěva galerie
12. Vstup do moderního umění
13. Romantismus, Realismus, Impresionismus a Postimpresionismus
14. Konec 19. a 1. polovina 20. stol
15. 2. polovina 20. stol + Závěr

Přijímáme přihlášky do podzimního semestru!

Pojďte se s námi pustit do poznávání historie!

Kde vznikla olejová barva, proč se z post antického umění vytratil realismus, co je to koncept, proč se z černého čtverce na bílém pozadí stalo umění?
Během našich lekcí se pokusíme najít odpovědi na tyto a mnohé další otázky. Vysvětlíme si příčiny a důsledky vzniku jednotlivých výtvarných uměleckých děl, jejich kulturní a historický kontext.

Něco navíc?

Naučte se malovat - Příprava na talentovky

Příprava na talentovky

Příprav se na talentovky na SŠ a VŠ s profesionálním vedením a pracuj na svém portfoliu včas. Semestrální kurz vhodný pro všechny, kdo se chystá na uměleckou školu.

pro všechny na přípravu SŠ a VŠ
Naučte se malovat - Kurz kresby a malby pro mládež

Talentovky nanečisto

Pojďte si s námi vyzkoušet, co vše vás může potkat u talentových zkoušek na střední a vysoké umělecké školy. U pravých talentovek vás pak už nezaskočí ani časový limit ani zadání. Vyzkoušíte si, jak se vám pracuje s výtvarnými pomůckami, které si plánujete vzít k talentovkám, načerpáte rady a tipy jak od našich lektorů.