Kurz dějin umění

Kde vznikla olejová barva, proč se z post antického umění vytratil realismus, co je to koncept, proč se z černého čtverce na bílém pozadí stalo umění? Během našich lekcí se pokusíme najít odpovědi na tyto a mnohé další otázky. Vysvětlíme si příčiny a důsledky vzniku jednotlivých výtvarných uměleckých děl, jejich kulturní a historický kontext.

Kurz je vhodný jako příprava na test všeobecného kulturního přehledu u talentových přijímaček na střední a vysoké umělecké školy a jako příprava na studium uměleckých oborů. Je koncipován chronologicky, od starověku po současnost, s podrobnějším důrazem na specifická období, a je rozdělen na dvě části. V první polovině kurzu se budeme věnovat umění do roku 1945. Druhá polovina se soustřeďuje na současné umění a její cesta k němu. Pozornost je věnována všem druhům umělecké činnosti, od architektury přes sochařství, malířství, kresbu, grafiku a umělecké řemeslo, až po design a fotografii. Výklad kurzu je doprovázen bohatým obrazovým materiálem a interaktivními prvky.

Součástí kurzu jsou tipy na návštěvy pražských městských čtvrtí, památek, galerií i muzeí s ohledem na probíraná témata, včetně tipů na publikace, filmy a videa.

Jak to funguje?

Proč s námi?

ROZVRH

13. 9. 2023 – 3. 1. 2024 (15 lekcí)
Středa 19:00–20:30

Pojďte se s námi pustit do poznávání historie!

Přijímáme přihlášky do podzimního semestru od 11. září 2023

Přijímáme i platby poukázkami Sodexo Flexi Pass, Bonus Pass, Fokus Pass a Dárkový Pass a platby kartou Sodexo Flexi Pass CARD.

Praktické informace

Dějiny umění:

  • Přednášky budete mít k dispozici i v PDF formě
  • Při absenci nabízíme připojení online na lekci

Jaké pomůcky budu potřebovat?

Může se vám hodit blok a tužka na zapsání poznatků.

Něco navíc?

Příprava na talentové zkoušky na umělecké SŠ a VŠ

Je tvým vysněným povoláním dráha architekta, designera, grafika či akademického malíře? Nenech nic náhodě a začni s přípravou na talentové zkoušky v dostatečném předstihu. Pečlivá příprava na talentovky na SŠ i VŠ trvá obvykle 1 – 4 semestry a součástí je také tvorba portfólia dle tebou vybrané školy. Připravujeme na střední umělecké školy a AVU, FAVU a UMPRUM.

Zpět