Letní kurzy

Letní kurzy jsou tu pro všechny, kteří nechtějí zahálet ani v letních měsících. Chcete se naučit malovat krajinu, architekturu nebo stromy? Nebo vás zajímá, jak na figurální kresbu či portrét? Přes léto nám běží jak klasické kurzy kresby a malby, tak krajinomalba, kurz figury a portrétu či další tématicky zaměřené kurzy.
Všechny letní kurzy mají 8 lekcí po 150 minutách, malujeme jak v ateliéru, tak i venku v plenéru.

Náplň kurzu uzpůsobujeme přáním a cílům jednotlivých studentů, naším mottem je individuální přístup ke každému našemu žákovi.

Využijte léto kreativně a naučte se něco nového.

Jak to funguje?

Proč s námi?

Jak to funguje?

Proč s námi?

ROZVRH LETNÍHO KURZU – začínáme 11. 7. 2023

Úterý:     17:00–19:30

Čtvrtek:   18:00–20:30

Letní kurzy: červenec – srpen / 8 lekcí

V kurzu je možné věnovat se těmto tématům:
Krajinomalba / Figura a portrét / Abstraktní malba / Kresba a malba / Pastel a akvarel / Olejomalba

Pojďte se s námi pustit do malování!

Přijímáme přihlášky do letních kurzů, které začínají od 11. 7. 2023

Rezervujte si místo v kurzu na celý školní rok a ušetřete tak až 1 260 Kč!
Při rezervaci podzimního a jarního semestru naráz získáte 10% slevu a nebudete se muset obávat o své místo v navazujícím kurzu.
Platba může být rozdělena až na 4 splátky.

Přijímáme i platby poukázkami Sodexo Flexi Pass, Bonus Pass, Fokus Pass a Dárkový Pass a platby kartou Sodexo Flexi Pass CARD.

Praktické informace

Naučte se malovat - Van Gogh Copy - Olejomalba

Olejomalba

Letní kurz olejomalby je zaměřen na klasickou stavbu obrazu a práci s olejovými barvami. Dozvíte se, jak se malovaly obrazy dříve, a jak pracovali staří mistři. Projdeme si krok za krokem všechny fáze stavby obrazu od napínání plátna, přes lineární kresbu, imprimituru a podmalbu, až po samotnou malbu olejovými barvami. Malovat budeme jak podle živého zátiší, tak i podle předloh starých mistrů.

Naučte se malovat - Jak namalovat krajinu

Krajinomalba

V kurzu se budeme věnovat především kresbě a malbě krajiny. Budeme malovat jak v plenéru (venku v přírodě), tak i podle předlohy. Povíme si, co je to atmosferická perspektiva, jak a proč rozdělujeme krajinu do plánů, a jak vybrat tu správnou kompozici. Naučíme se namíchat správné barvy a vyzkoušíme si různé výtvarné techniky.

Užijte si léto s naším kurzem a naučte se malovat krajinu. 

Naučte se malovat Jak kreslit pastelem

Pastel a akvarel

Letní kurzy pastelu a akvarelu je určen pro všechny, kteří rádi zkoušejí různé techniky. Kresba pastelem je velice působivá technika, kterou zvládnou i úplní začátečníci. Naopak o akvarelu se říká, že patří mezi nejtěžší techniky. Malba akvarelem je ale velice oblíbená a hodí se i na malbu v plenéru. Pokud tedy víte, jak na to, poradíte si s jakoukoli technikou.

Naučíme se základy měření, povíme si o perspektivě i stínování a také, jak barvy míchat, aby nám vznikly krásné přechody barev. Ať už máte rádi abstraktní či realistické obrazy, pastel a akvarel je přesně to pravé; realistický obraz jimi nakreslíte stejně dobře jako třeba olejovými barvami.

Naučte se malovat - Atelier Aldina Popaji - Kresba a malba

Kresba a malba

Kurz kresby a malby je určen jak úplným začátečníkům, tak pokročilým malířům. Se začátečníky probereme základy kresby tužkou a uhlem, vyzkoušíme si lineární kresbu, stínování jednodušších i složitějších zátiší, naučíme se, jak zobrazit různé materiály a vysvětlíme si základy perspektivy. Kurz je v první polovině zaměřen především na kreslení, v druhé polovině lekcí se pak seznámíme s malováním akrylovými barvami.

Naučte se malovat - Jak nakreslit portrét

Figura a portrét

Letní kurz figury a portrétu je určen jak úplným začátečníkům, tak pokročilým malířům. V kurzu se zaměříme na proporce lidského těla. Naučíme se, jak kreslit portrét a figuru dle živého modelu, jak nakreslit autoportrét i jak na kresbu portrétu dle fotografie. Dále se budeme věnovat figurální kresbě v různých pozicích. Naučíme se, jak namíchat tu správnou pleťovou barvu a jak zachytit správné proporce i daný výraz. Malovat budeme jak oblečené figury, kde si vyzkoušíme malbu různých materiálů, tak i akty.
Abstraktní malba - Naučte se malovat

Abstraktní malba

Letní kurzy abstraktní malby jsou vhodné jak pro pokročilejší začátečníky, tak pro ty, kteří mají již své myšlenky a témata ke zpracování v hlavě či ve skicách, ale potřebují pomoci s technickým provedením malby.

Seznámíme se s abstraktní malbou jako takovou a s vybranými abstraktními malíři. Může se zdát, že abstrakce je jednoduché téma a zvládne ji každý, ale opak je pravdou. Namalovat zajímavý abstraktní obraz je mnohem náročnější, než namalovat obraz realistický. U abstraktní malby je důležitá příprava a téma, které chceme vyjádřit. S námi to zvládnete na jedničku!

Něco navíc?

Chcete se věnovat malování krajin intenzivněji?

Pojeďte s námi na čtyřdenní malovací kurz do Krkonoš. Čekají nás čtyři dny aktivního odpočinku v přírodě, které Vás nabijí novou energií. Přes den se věnujeme kresbě a malbě, večery věnujeme povídání u grilu a vína. Klidné malování pro začátečníky i pokročilé malíře.

Letní příměstský tábor pro děti a mládež

Jak zabavit děti o prázdninách? 

Náš výtvarný příměstský tábor je ta pravá volba pro všechny, kteří rádi kreslí, malují a tvoří! Program připravujeme pečlivě tak, aby se děti bavily a zároveň si odnesly cenné zkušenosti, které využijí při dalším malování. Letní příměstský tábor je určen dětem od 6 do 15 let. Cílem je užít si léto činnostmi, které nás baví, rozvíjejí a které nám pomohou v další umělecké cestě.

Zpět