Kurz kresby a malby pro děti

Kurz kresby a malby pro děti je koncipován do 90 minutových lekcí, které děti zábavnou formou provedou světem kreslení i malování. Učíme se základy teorie barev, základy perspektivy a stínování, rozdíly mezi abstraktní a realistickou malbou, zkoušíme autoportréty i kresbu zátiší. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku (6–10 let) a (8–12 let) a již získaných zkušeností.

Výuka je vedena zábavnou vzdělávací formou s důrazem na individuální přístup a rozvoj kreativity a sebevyjádření každého žáka.

Kurz kresby a malby pro předškoláky

Kurz kresby a malby pro předškoláky je koncipován do 60 minutových lekcí, jednou za 14 dní. 
V předškolním období je kresba pro dítě, stejně jako hra, tím nejdůležitějším vyjádřením emocí, pocitů a myšlenek. V tomto období je velice důležité dopřát dítěti co největší možnosti kreativného rozvoje. Vývoj dětské kresby má své zákonitosti a postupuje v určitých vývojových fázích, které nelze přeskočit. Fáze nazývaná spontánní realismus (4-7 let), je nejdůležitěší období vývoje výtvarného projevu dítěte. Kresba se zdokonaluje, přibývá detailů, dítě kreslí podle svých vlastních představ to, co o objektu ví a co považuje za důležité. Obraz vzniká jako odraz představy. 

V kurzu se zaměřujeme na jemnou, ale i hrubou motoriku, správné používání a držení pomůcek pro kresbu a malbu, zkoušíme různé výtvarné techniky a seznamujeme se s uměním hravou formou. Rozvíjíme fantazii dítěte a dáváme mu prostor k jeho sebevyjádření a prezentaci.

Jak to funguje?

Proč s námi?

Jak to funguje?

Proč s námi?

ROZVRH

Úterý    13:30–15:00     Kresba a malba pro děti (6-10 let)

Středa    17:15–18:45    Kresba a malba pro děti  (8-12 let)

Čtvrtek    13:30–15:00     Kresba a malba pro děti (6-10 let)

Čtvrtek     17:15–18:45     Kresba a malba pro děti (8-12 let)

Pátek     9:00–10:00 Kresba a malba pro předškoláky (4-7 let) – sudý týden
(předškoláci: 20. 10. 2023 – 23. 2. 2024 / 8. 3. 2024 – 14. 6. 2024)

 

Podzimní semestr:  září – leden / 18 lekcí

Jarní semestr: únor – červen / 18 lekcí

Pojďte se s námi pustit do malování!

Přijímáme přihlášky do podzimního semestru od 11. září 2023

Rezervujte si místo v kurzu na celý školní rok a ušetřete tak až 900 Kč!
Při rezervaci podzimního a jarního semestru naráz získáte 10% slevu a nebudete se muset obávat o své místo v navazujícím kurzu.
Platba může být rozdělena až na 4 splátky.

Přijímáme i platby poukázkami Sodexo Flexi Pass, Bonus Pass, Fokus Pass a Dárkový Pass a platby kartou Sodexo Flexi Pass CARD.

Praktické informace

Jaké techniky si vyzkoušíme?

Doporučené pomůcky

  • zástěrka na převlečení nebo starší triko

Většina barev, se kterými pracujeme, se dá snadno vyprat, ale i tak doporučujeme oblečení, u kterého vám nebude vadit, že se možná zašpiní.

Jaké techniky si vyzkoušíme?

Doporučené pomůcky

  • zástěrka na převlečení nebo starší triko

Většina barev, se kterými pracujeme, se dá snadno vyprat, ale i tak doporučujeme oblečení, u kterého vám nebude vadit, že se možná zašpiní.

Něco navíc?

Už máte zarezervovaný kroužek pro svého malého Picassa?
V Přibyslavské 7 v Praze na Žižkově se na vás těšíme. Přijďte se k nám nezávazně podívat a lekci si vyzkoušet!

Kurz kresby a malby pro mládež

Pro děti starší 12 let nabízíme kurzy kresby a malby pro mládež. Program je zaměřený na získání sebejistoty v základech kresby – perspektiva, stínování, kresba tužkou a uhlem – a na rozvoj základních malířských postupů a triků – teorie barev, práce s akrylovými a olejovými barvami, kombinace technik.

Souběžné kurzy pro děti a dospělé

Rádi byste chodili na kurz, ale nemáte hlídání? Nebo nechcete jen tak čekat na Vaši ratolest někde v kavárně? Využijte našich kurzů, které běží ve stejný čas. Děti i Vy si zamalujete, odpočinete a načerpáte novou energii ve stejný čas. Všechny naše kurzy najdete v rozvrhu.

Zpět