Kresba uhlem

Kresba uhlem je jedna z prvních kreslících technik, se kterou se začínalo již v pravěku. Dodnes je to také jedna z nejčastěji používaných technik na středních a vysokých uměleckých školách. Její předností je, že má, na rozdíl od jiných kreslířských technik, možnosti skoro nekonečného upravování a opravování a díky tomu dosáhnete snadno působivého výsledku. Svým plošným charakterem je velice blízko malířským technikám, proto je také skvělá jako příprava na malbu. Díky těmto vlastnostem se kresba uhlem nejlépe hodí pro začátečníky i pro nesmělé studenty, kteří se bojí začít kreslit.

Jak to funguje?

Proč právě k nám?

Jak to funguje?

Proč právě k nám?

ROZVRH - KRESBA UHLEM

Pojďte se s námi pustit do kreslení!

Praktické informace

Co se na kurzu dozvíme?

Další informace

Kreslit budeme podle atraktivně postaveného zátiší, hotový obraz si poté s radostí pověsíte na zeď.

Pokud se připravujete na talentovky a chcete kresbu založit do svého portfólia, postavíme Vám zátiší na míru.

Co se na kurzu dozvíme?

Další informace

Kreslit budeme podle atraktivně postaveného zátiší, hotový obraz si poté s radostí pověsíte na zeď.

Pokud se připravujete na talentovky a chcete kresbu založit do svého portfólia, postavíme Vám zátiší na míru.

Něco navíc?

Naučte se malovat - Semestrální výtvarné kurzy

Semestrální kurzy

Rádi byste se kresbě či malbě věnovali dlouhodobě? Zapište se do našich semestrálních kurzů vedených akademickými malíři. Lekce jsou vyučovány v malých skupinkách tak, aby se lektoři mohli věnovat každému studentovi individuálně.

Nauctesemalovat_Jak_kreslit_pastelem_1

Jak kreslit pastelem

Jak kreslit pastelem je kurz pro všechny, kteří rádi zkouší nové techniky. Pastel se dá míchat, rozmazávat, roztírat a tím vznikají příjemné přechody barev. I pomocí pastelu můžete namalovat realistický obaz stejně dobře jako třeba olejovými barvami.

Nauctesemalovat_Jak_nakreslit_portret_1

Jak nakreslit portrét

Kurz Jak nakreslit portrét je tu pro všechny, kteří by se rádi naučili, jak při kresbě postupovat, aby si byl člověk opravdu podobný. Jak daleko jsou od sebe oči, kam umístit uši, jak nakreslit vlasy? S námi už nebudete tápat! Kreslíme podle živých modelek.

Naučte se malovat - Malování v přírodě

Malování v přírodě

Slunce, klid, vůně barev, vítr ševelící po listí... Pojďte s námi objevit krásu malování v plenéru. Lákají Vás pražské uličky, parky, nebo se s námi vydáte do Krkonošských kopců či na výtvarný výlet? Vezměte své barvy ven. Jednodenní i vícedenní malování nejen krajiny.

Naučte se malovat - Jak namalovat krajinu

Jak namalovat krajinu

Kurz Jak namalovat krajinu, vám objasní všechny otázky, které jste kdy měli k malbě polí, luk či výhledů do krajiny. Malujeme podle předlohy či vlastní donesené fotografie. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé studenty.