Letní výtvarné kurzy pro dospělé

Letní výtvarné kurzy pro dospělé

Plánujete strávit léto v České republice a hledáte zábavu na letní večery? Naše letní kurzy jsou přesně to pravé pro všechny, kteří chtějí malovat i o prázdninách!

Právě vypisujeme nové kurzy kresby a malby, krajinomalby, figury a portrétu, pastel, akvarel i abstraktní malbu. Vybere si úplně každý! Začínáme od 7. 7. 2020, všechny letní kurzy mají 8 lekcí po 150 minutách, malujeme jak v ateliéru, tak i venku v plenéru.

Jak vybrat ten pravý kurz?

Naučte se základy

Úplným začátečníkům vždy doporučujeme kurz kresby a malby, kde se učíme  základy, které vás poté budou provázet všemi výtvarnými technikami.

Prozkoumejte barvy

Víme ale, že ne všichni studenti jsou naladěni učit se měření proporcí či perspektivu a raději se rovnou vrhají do světa barev. Takovým pak doporučujeme začít kurzem pastelu a akvarelu. Kresba pastelem je velice působivá technika, kterou zvládnou i úplní začátečníci, platí zde stejné zákonitosti jako u základního kurzu kresby a malby. Naopak o akvarelu se říká, že patří mezi nejtěžší techniky, ale my víme, že se znalostmi, které získáte při kresbě pastelem, si s akvarelem snadno poradíte.

Rozšiřte si výtvarné znalosti

Studentům, kteří již vědí, jak pomocí špejle měřit vzdálenosti a jak to v kresbě funguje s úběžníky, doporučujeme kurz olejomalby nebo krajinomalbu. Olejomalba i krajinomalba mají své zákonitosti a postupy a my se mrkneme na zoubek jak stavbě obrazu od napínání plátna, tak na imprimituru, podmalbu, i na to, co je to atmosferická perspektiva, jak a proč rozdělujeme krajinu do plánů, a jak namíchat ty správné barvy.

Naučte se malovat - Jak namalovat krajinu

Nakreslete portrét

Stínování máte v malíčku, poradíte si i s perspektivou a víte i, jak namíchat světlou oranžovou s malou barevnou intenzitou? Tak se pojďte vrhnout na kresbu portrétu! Kresba portrétu a figury je jednou z nejnáročnějších disciplín, ale s našimi radami a triky si poradíte jak s malbou podle fotografie, tak s kresbou podle živých modelů!

Vydejte se cestou abstrakce

Kurz abstraktní malby doporučujeme studentům, kteří již vyzkoušeli různé výtvarné techniky a chtěli by své obrazy posunout zase do další fáze. Může se zdát, že abstrakce je jednoduché téma a zvládne ji každý, ale opak je pravdou. U abstraktní malby je důležitá příprava a téma, které chceme vyjádřit. S námi to zvládnete na jedničku!

Zarezervujte si místo v kurzu

Naučte se malovat - Letní kurzy

Letní výtvarné kurzy

Náplň kurzu uzpůsobujeme přáním a cílům jednotlivých studentů, naším mottem je individuální přístup ke každému našemu žákovi.
Využijte léto kreativně a naučte se něco nového.

Zpět