Tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi to jsou jednodenní workshopy určené pro děti od 6 let, zaměřené na různorodé výtvarné techniky. Ať už máte doma malého malíře či malou malířku, naše kurzy si užije každý!

Rádi pro Vás připravíme program na míru. Hledáte zpestření pro skupinku dětí, nebo jen pro jedno Vaše dítko? Hledáte zábavu na akce, narozeninové párty, nebo jen chcete svým dětem dopřát kreativní vyžití? Vše s Vámi rádi naplánujeme tak, aby to vyhovovalo vašim potřebám.

Tvoříme v prostředí profesionálního výtvarného ateliéru, rádi ale přijedeme i za Vámi.  Nezapomínáme na dětskou duši a fantazii a pečlivě vybíráme lektory, kteří se dětem věnují, abychom dosáhli spokojenosti a úsměvu na tváři. Naším cílem je, aby si děti tvoření užily a s nadšením různé výtvarné techniky zkoušely i v budoucnu.

Malujeme na hrníčky, plátna, sklo, trička i na vodní hladinu. Pojďte si malování užít spolu s námi!

Jak to funguje?

Proč tvořit s námi?

Jak to funguje?

Proč tvořit s námi?

ROZVRH – TVOŘENÍ S DĚTMI

Pojďte se s námi pustit do tvoření!

Přijímáme i platby poukázkami pluxee (Flexi KARTA, papírové poukázky: Flexi, Fokus, Dárek, Bonus Pass).

Praktické informace

Naučte se malovat - Malování na hrníčky

Malování na hrníčky

Každé z dětí dostane hrníček, který si bude moci pomalovat dle vlastní fantazie. Motiv si nejprve rozvrhneme na papír a poté budeme tvořit přímo na hrníčky pomocí barev na porcelán. Po domluvě je možné zařídit i talířky či jiný porcelán.

Doporučený věk: 8 – 12 let

Naučte se malovat - Malování na plátna

Malování na plátno

Na každého bude čekat plátno cca 30×30 cm, které si bude moci pomalovat dle svého přání. S dětmi se nejprve vrhneme na rozkreslení tématu na papír, povíme si základní informace o barvách a jak s nimi pracovat a poté už budeme tvořit přímo na plátno.

V případě zájmu je možné domluvit jiný formát plátna.

Doporučený věk: 6 – 12 let

Naučte se malovat - Malování na sklo

Malování na sklo

Namalujeme si vlastní motiv nebo si vybereme některou z předloh, které máme v ateliéru. Malujeme slupovacími barvami, každý účastník si odnesete domů několik obrázků na průhledné fólii, s kterými si pak může ozdobit okno, zrcadlo nebo skleničku.

Doporučený věk: 6 – 12 let

Naučte se malovat - Malování na trička

Malování na trička

Na každého malíře bude v ateliéru čekat bílé bavlněné tričko, které bude moci malovat dle své fantazie. Používáme zažehlovací barvy značky Pebeo, které na látce krásně drží a mají širokou barevnou škálu. Připraveny budeme mít také předlohy a šablony.

Doporučený věk: 6 – 12 let

Naučte se malovat - Malování na vodní hladině - Ebru

Ebru - Malování na vodní hladině

Kapáním barev na speciální roztok vzniknou nádherné tvary, které můžeme upravit pomocí špejle nebo hřebenu. Na hladinu pak položíme papír a vytvoříme originální přáníčko nebo desky na sešit. Tvořit se dá na papír, ale také na textil, hedvábí i dřevo. Můžeme tak získat originální šátek nebo dokonce vlastní potisk na tenisky. V ateliéru budeme mít k dispozici papíry velikosti A4 a A3, další materiály je možné zařídit na přání.

Doporučený věk: 8 – 12 let

Naučte se malovat - Malování vodovkami

Malování vodovkami

Že je malování vodovkami tak trochu věda, ví určitě každý, kdo tuto techniku někdy zkusil. Zaměříme se na základy práce s barvičkami, ukážeme si triky, jak zamaskovat nechtěné cákance, a povíme si i rozdíl mezi malováním vodovkami a akvarelovými barvami. Malujeme podle zátiší i fantazie.

Doporučený věk: 6 – 12 let

Něco navíc?

Kurz kresby a malby pro děti - zkušební lekce ZDARMA

Pro děti ve věku 6–12 let nabízíme kurzy kresby a malby pro děti. Věnujeme se základům kreslení i malování, rozvíjíme jemnou motoriku, pracujeme na rozvoji sebevyjádření. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku (6–10 let) a (8–12 let) a již získaných zkušeností.

Úterý 17:00–18:30   Kresba a malba pro děti
Čtvrtek 17:15–18:45   Kresba a malba pro děti